مرکز پخش تجهیزات پزشکی و مصرفی

اپلیکیشن تخصصی ارسال سفارش مشتریان

دانلود اپلیکیشن (اندروید)

اپلیکیشن تخصصی سفارش‌گیری از مشتریان

این اپلیکیشن یک نرم‌افزار‌ مرتبط با فروش مویرگی می‌باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. این برنامه با توجه به امکاناتی که در اختیار شرکت‌های پخش مویرگی و مشتریان آنها قرار می‌دهد، می‌تواند با ایجاد رابطه‌ی دو سویه، مشتریان را از آخرین اطلاعات مربوط به کالاها (شامل قیمت، محصولات جدید، فروش‌های ویژه، پرداخت آنلاین ، تخفیفات و ...) با خبر سازد و امر سفارش‌گیری را بسیار تسهیل بخشد. در ادامه با دیگر اهداف و ویژگی‌های نرم‌افزار آشنا خواهیم شد.

هدف نرم‌افزار

آسان کردن پروسه سفارش‌گیری از مشتریان:

با نصب این برنامه روی تلفن همراه، مشتریان برای ثبت سفارش‌های خود دیگر نیازمند حضور ویزیتور نمی‌باشند  و خود می‌توانند با آگاهی از آخرین وضعیت محصولات اعم از قیمت، کالاهای جدید، فروش‌های ویژه و ... درخواست خود را ثبت نمایند.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت:

با حذف حضور فیزیکی ویزیتور در محل و به دنبال آن کم شدن ویزیتورهای مورد نیاز شرکت، بدون شک شاهد کاهش هزینه‌های شرکت خواهیم شد. یعنی هزینه‌هایی که شرکت در قبال حقوق، مزایا، ایاب‌وذهاب و غیره‌ی ویزیتور متحمل می‌شد، حذف خواهد شد.

 

صرفه‌جویی در زمان و سرعت بخشیدن به پروسه‌ی فروش مویرگی:

در حالت فعلی و بدون وجود این نرم‌افزار، معمولا ویزیتورها چند روز یکبار جهت ویزیت به مشتریان مراجعه می‌کنند، سفارش آنها گرفته شده و تا انجام مراحل مربوطه و رسیدن جنس به مشتریان یک پروسه چند روزه طول می‌کشد که عموما باعث نارضایتی مشتریان می‌شود. اما با وجود این نرم‌افزار مشتری در هر ساعت از شبانه‌روز می‌تواند درخواست خود را ثبت نماید و در اسرع وقت کالاهای مورد نظر به دستش برسد.

 

آگاه‌سازی مشتریان از آخرین اخبار و تغییرات مربوط به کالاها:

مشتریان در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانند به تمامی مشخصات مربوط به کالاهای مورد نظر دست پیدا کنند و با آگاهی کامل درخواست‌های خود را ثبت نمایند.

 

ارتباط مستقیم شرکت با مشتریان و گرفتن بازخوردهای واقعی با حذف واسطه‌ها:

مشتریان می‌توانند به راحتی انتقادات و پیشنهادات خود را بدون واسطه به شرکت منتقل کنند. با توجه به اینکه در امر فروش، مهمترین بحث رضایت مشتری می‌باشد، شرکت‌های پخش می‌توانند با بررسی عوامل نارضایتی احتمالی در زمینه‌های مختلف مثل کیفیت محصولات، نوع برخورد عوامل پخش، قیمت محصولات و ... این نقص‌ها را برطرف نموده و بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند.

 

پرداخت آنلاین:

استفاده از روش‌های بروز و امن همیشه یکی از دغدغه‌های مهم شرکت‌ها می‌باشد که بتواند دسترسی مشتریان را در فضایی امن ایجاد نماید. منوی پرداخت آنلاین این نرم‌افزار با استفاده از شبکه آیدی‌پی امکان پرداخت مستقیم از طریق سیستم پرداخت امن شاپرک را برای مشتریان عزیز ایجاد می‌نماید. 

ویژگی‌های نرم‌افزار

  • یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار، قابلیت تغییرات لحظه‌ای توسط شرکت‌های پخش در تمامی قسمت‌های مختلف برنامه می‌باشد. یعنی تمامی آیتم‌هایی که در نرم‌افزار نمایش داده می‌شود، در پنلی که در اختیار شرکت‌های پخش قرار می‌گیرد، قابل تغییر است و شرکت‌های پخش می‌توانند به صورت لحظه‌ای تغییرات مورد نظر خود را بر روی آنچه که به مشتریان نمایش داده می‌شود اعمال کنند.
  • قابلیت وارد کردن اطلاعات کامل محصولات جهت نمایش به مشتریان؛ این اطلاعات می‌تواند شامل عکس‌های مختلف از محصول، قیمت، مشخصات فنی، کالاهای مشابه، نظرات سایر کاربران درباره محصول و .... باشد.
  • آگاه‌سازی مشتریان درباره‌ی آخرین اخبار مربوط به شرکت که می‌تواند شامل جشنواره‌های ویژه‌ی فروش، تخفیفات مختلف، اشانتیون‌ها، معرفی محصولات جدید و ... باشد.
  • قابلیت ارتباط مستقیم مشتریان با کارشناسان فروش شرکت جهت پرسش در مورد محصولات، پیگیری سفارشات درخواستی و ...
  • امکان ثبت درخواست ویزیت حضوری توسط مشتریان؛ اگر به هر دلیلی مشتری تمایل به ثبت درخواست در نرم‌افزار را نداشت، می‌تواند درخواست ویزیت حضوری توسط ویزیتور را در برنامه ثبت نماید تا به آن رسیدگی شود.
  • امکان معرفی تمامی شعبات و دفترهای پخش در بخش مربوط به شعبات و مراکز به همراه مشخصات تکمیلی آنها مثل موقعیت مکانی، آدرس، شماره تماس، مسئول شعبه و ....
  • قابلیت ایجاد انواع پرسشنامه‌ها در پنل و نمایش آن به مشتریان در این نرم‌افزار؛ این قابلیت امکان این را به ما می‌دهد تا بازخوردهای مشتری آن را نسبت به سوال‌هایی که در پرسش‌نامه مطرح کرده‌ایم دریافت نماییم.
  • قابلیت مشاهده انواع گزارش‌ها برای مشتریان در این نرم‌افزار؛ شامل گزارشِ کالاهایی که تا به حال خریداری کرده‌اند، میزان خریدی که تا به حال از شرکت داشته‌اند و سایر گزارش‌هایی که شما در اختیار آنها قرار می‌دهید.
  • قابلیت مشاهده آخرین وضعیت درخواست‌های مشتری در نرم‌افزار (به عنوان مثال سفارش‌های در حال بررسی، سفارش‌های در راه، سفارش‌های تحویل داده شده، سفارش‌های ابطال شده و ...).
  • قابلیت نصب بر روی تمامی تلفن‌های همراه اندروید و تبلت‌ها.

محیط نرم‌افزار

یکی از مزایای این نرم‌افزار، ساده بودن و در عین حال کاربردی بودن آن می‌باشد به طوری که نیازمند به آموزش خاصی برای مشتریان نداشته باشد و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. در ادامه با عکس‌های مختلف به تشریح محیط نرم‌افزار می‌پردازیم.

فعالسازی نرم‌افزار بر روی تلفن بسیار راحت می‌باشد، به این صورت که بعد از نصب برنامه و باز شدن آن برای اولین بار، مشتری شماره تلفن خود را وارد کرده و یک کد فعالسازی دریافت می‌کند. سپس بعد از وارد کردن کد فعالسازی برای امنیت بیشتر برنامه یک رمز چهار رقمی برای ورود به برنامه تنظیم می‌کند تا هر بار برای ورود الزام به وارد کردن رمز عبور داشته باشد.

اپلیکیشن تخصصی سفارش‌گیری از مشتریان

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، بعد از وارد کردن رمز عبور، وارد صفحه‌ی اصلی برنامه خواهید شد. لازم به ذکر است

طراحی و تم مربوط به نرم‌افزار مطابق با سلیقه شما صورت گرفته و در هنگام طراحی برنامه برای شرکت شما، قابل تغییر می‌باشد.

اگر صفحه‌ی اصلی را به سه بخش تقسیم کنیم، بخش بالایی مربوط به بنرهایی می‌باشد که در پنل توسط شرکت تنظیم شده است و اینجا برای مشتریان نمایش داده می‌شود.

بخش میانی مربوط به کالاهایی است که با توجه به سیاست شرکت به صورت پیش‌فرض در صفحه‌ی اصلی قرار می‌گیرد.

بخش پایینی هم مربوط به آیتم‌ها و بخش‌های مختلف برنامه می‌باشد که در ادامه به توضیح مختصری درباره آنها خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن تخصصی سفارش‌گیری از مشتریان

اخبار: مشتریان می‌توانید تازه‌ترین خبرهای مربوط به شرکت و محصولات شرکت را در این بخش مشاهده کنند.

پیام‌ها: این صفحه برای ارتباط مستقیم بین مشتریان و کارشناسان فروش شرکت در نظر گرفته شده است.

تنظیمات: در این بخش مشتریان اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی، تلفن، آدرس، رمز عبور برنامه و ... را تعریف و یا در صورت نیاز اصلاح می‌نمایند.

شبکه‌های اجتماعی: در این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به سایر شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام، وب‌سایت را مشاهده و با کلیک بر روی آنها وارد صفحه‌ی شرکت در سایر شبکه‌های اجتماعی شوید.

خدمات: این بخش خود شامل بخش‌های مختلف می‌باشد که در تصویر مشخص است.

پرداخت آنلاین: این بخش امکان ورود به پرداخت امن از طریق سامانه سراسری شاپرک (سامان کیش) را برای دسترسی آسان مشتریان محترم فراهم می‌سازد. پس از ورود به صفحه پرداخت و ثبت اطلاعات پرداخت به سامانه شاپرک متصل و عملیات پرداخت امن انجام شده و بصورت همزمان پیامک پرداخت برای مشتری و شرکت ارسال می‌شود.

اپلیکیشن تخصصی سفارش‌گیری از مشتریان

گزارشات و سفارشات: همانطور که در تصویر مشخص است، مشتری میتواند در این بخش وضعیت آخرین سفارش‌های خود و همچنین انواع گزارش‌هایی که شرکت در اختیار آنها قرار داده است را مشاهده نماید.

فروشگاه: در این بخش همانطور که در تصاویر زیر مشخص است، کاربرد اصلی برنامه یعنی ثبت سفارش انجام می‌گیرد. این بخش با توجه به قابلیت‌های زیادی که دارد، مشتریان به راحتی می‌توانند کالاهای مورد نظر خود را با انواع و اقسام دسته‌بندی مشاهده، بررسی و ثبت نمایند.

دسته‌بندی محصولات با توجه به نوع کالاها و سیاست‌های شرکت، توسط خود شما در داخل پنل قابل تنظیم می‌باشد.

اپلیکیشن تخصصی سفارش‌گیری از مشتریان

 

دانلود اپلیکیشن (اندروید)

همکاران تجاری ما