مرکز پخش تجهیزات پزشکی و مصرفی

مزایای بخور سرد

مزایای بخور سرد

با فرا رسیدن فصل سرما، هوای منازل بسیار خشک می‌شود. استفاده از سیستم‌های گرمایشی نیز خشکی را شدت می‌بخشد. استفاده از دستگاه‌های رطوبت ساز می‌تواند به جبران کمبود رطوبت کمک کند. نسل جدید بخورها (دستگاه بخور سرد) قطرات آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل می‌کنند و با فاصله بیشتری در هوا پخش می‌کنند. آن‌ها به سه گروه تبخیری، پروانه‌ای و اولتراسونیک تقسیم می‌شوند و سیستم‌های اولتراسونیک قطرات آب را به ذرات بسیار ریزی تبدیل می‌کنند. به همین روی پاشش دستگاه بیشتر بوده و ضمن اینکه با مصرف مقدار کمتری آب در زمان کمتری رطوبت لازم را ایجاد می‌کند، راحتتر به دستگاه تننفسی افراد وارد میشود. امکان تولید باکتری، میکروب و قارچ در آن‌ها نیز نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است.

تاثیر بخور سرد در کاهش سرماخوردگی

از دیگر فواید رطوبت این است که در یک فضای با رطوبت مناسب ویروس‌ها و باکتری‌ها (از بین نمی‌روند) ولی نمی‌توانند جابجا شوند. به همین روی دستگاه بخور سرد بهترین راه جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و بخصوص پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در زمستان می‌باشد.

شادابی و سلامت پوست

یکی از عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در پوست و پیری پوست می‌شود از بین رفتن رطوبت پوست در هوای خشک است. استفاده روزمره از بخور سرد میوتو در محیط کار و منزل رطوبت مناسب محیط شما را تامین می‌کند و چون در این دستگاه‌ها نسبت به انواع دیگر آن، آب به ذرات بسیار ریزی تبدیل می‌شود جذب آن بوسیله پوست نیز افزایش می‌یابد و ضمن تامین سلامتی پوست شما، به آن شادابی و لطافت خاصی می‌بخشد.

رفع خشکی سینوس‌ها

خشکی سینوس‌ها یکی از مشکلات هوای سرد بخصوص در فصل زمستان است که خود از دلایل اصلی ضعف بدن در مقابل هجوم بیماری هاست. ایجاد رطوبت مناسب نه تنها باعث پیشگیری از بیماری می‌شود بلکه با نرم ساختن سینوس‌ها به خروج راحت مخاط می‌شود. اگر هنگامی که در خواب شبانه هستید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید صبح‌ها با بینی و گلو نرم از خواب بیدار می‌شوید و آرامش را در سینوس هایتان حس می‌کنید.

تسریع درمان سرماخوردگی

همانطور که پیشتر گفتیم بخور سرد با ایجاد رطوبت در محیط ضمن کمک به خروج راحت‌تر مخاط بینی و سینوس‌ها می‌شود به نرم شدن سینه و مجاری تنفسی کمک شایانی می‌کند. این موارد بعلاوه پاکسازی هوای محیط خود به بهبود علائم سرماخوردگی می‌انجامد و همچنین در بهبود سرفه بسیار موثر است.

تولید یون منفی با دستگاه بخور سرد و تاثیر آن بر انسان

مولکول اکسیژن با یک الکترون اضافه را یون منفی گویند که با تخلیه الکتریکی ایجاد می‌شود. زمانی که در کنار آبشار و یا در بلندای کوه قرار دارید حس سرزندگی و طراوتی که دارید به دلیل وجود یون منفی بسیار زیاد در هوا است. وقتی هوا از یون مثبت پر می‌شود احساس خستگی شدید، خواب آلودگی، سردرد و استرس به فرد دست می‌دهد. در مقابل یون باردار منفی اکسیژن اثر بسیار مثبتی بر سیستم‌های فیزیولوژیکی بدن انسان دارد.

پاکسازی هوای محیط

یون منفی به ذرات سمی و آلودگی‌های معلق در هوا چسبیده و به دلیل سنگینی یون منفی، پایین آمده و در کف محیط می‌نشیند و به این صورت هوای محیط پاکسازی می‌شود. با توجه به آلودگی این روزهای شهرهایی مانند تهران، اهواز و ... لزوم استفاده از بخور سرد برای ایجاد یون منفی و پاکسازی هوای منزل و محیط کار بیش از پیش احساس می‌شود.

نکات مهم در انتخاب و خرید دستگاه بخور سرد

حجم آب مناسب:

مقدار مناسب حجم مخزن آب دستگاه باید حدود 0. 5 تا 0. 75 لیتر باشد. دلیل آن این است که اگر آب مدت زمان زیادی در این دستگاه بماند تولید قارچ کرده و محیط را آلوده می‌کند. به همین دلیل باید مقدار آب در حدی باشد که شما هر روز بتوانید مخزن را بشویید.

 

تکنولوژی روز:

همانطور که در ابتدا گفته شد سه نوع دستگاه بخور موجود می‌باشد که بهترین نوع آن اولتراسونیک است زیرا قطرات آب را به حد مناسبی ریز می‌کند که بهتر و بیشتر در هوا پخش می‌شود. نه تنها بهتر در پوست و سیستم تنفسی نفوذ می‌کند بلکه مصرف برق را هم کاهش می‌دهد.

 

طراحی دلنشین:

زیبایی نیز از نکات مهم در خرید دستگاه بخور سرد می‌باشد زیرا طراحی ظاهری مناسب این امکان را به شما می‌دهد که در هر نقطه از منزل از آن استفاده کنید.

 

قیمت مناسب:

قیمت دستگاه بخور بازه گسترده‌ای در بازار دارد که ممکن است خریداران را سردرگم نماید، لازم است بدانید به علت آنکه این محصول تاثیر مسقیمی بر سلامت بدن دارد استفاده از محصولات بی‌کیفیت و دارای گارانتی نامعتبر باعث هدر رفتن پول و مهمتر از آن آسیب به سلامت ریه می‌گردد.

سایر مطالب:
همکاران تجاری ما